Мікро ударне, скрайберне і лазерне маркування

МІКРО УДАРНЕ, СКРАЙБЕРНЕ І ЛАЗЕРНЕ МАРКУВАННЯ

 

Маркування або так зване таврування має широкий спектр застосування: у важкій промисловості, машинобудуванні, авіабудуванні та для фармацевтичних підприємств.

Завдання, поставлене на підприємство, випускаюче продукцію для промислового застосування і не тільки, передбачає таврування продукції в агресивному середовищі, на різних видах матеріалу, таких як: нержавіюча сталь, жесть, алюміній, а також пофарбовані і анодовані матеріали. Маркування для важкої промисловості повинне бути якомога міцним і довговічним, так як піддається впливу факторів навколишнього середовища виробництва.

Є кілька варіантів маркування в даному середовищі - мікро-ударне, лазерне або скрайбування.

Всі варіанти можуть виконувати наступне призначення маркування:

- найменування або (і) товарний знак підприємства - виробника;

- марку сталі або (і) її умовне позначення із зазначенням розшифровки в документі про якість;

- номер плавки, або її умовне позначення із зазначенням розшифровки в документі про якість;

- номер партії, якщо плавка ділиться на партії;

- розмір (діаметр, сторона квадрату, товщина, довжина, ширина, номер профілю).

 

Маркування, що наноситься на ярлик (маркувальну карту), верхній лист пачки, зовнішній кінець рулону, повинне містити:

- найменування або (і) товарний знак підприємства - виробника;

- марку сталі або її умовне позначення із зазначенням розшифровки в документі про якість, групу або клас міцності;

- номер плавки або її умовне позначення із зазначенням розшифровки в документі про якість;

- номер партії, якщо плавка ділиться на партії, розмір (діаметр, сторону квадрата, товщина, довжина, ширина, номер профілю);

- масу нетто (фактичну) пачки, мотка, рулону або зв'язки мотків і стопи рулонів. За згодою зі споживачем масу не вказують;

- знак "ТМ" вказують при поставці металопродукції по здавальній (теоретичній) масі;

- допускається в НД на конкретні види металопродукції встановлювати додаткові реквізити маркування. Масу допускається вказувати в додатковому ярлику.

 

Маркування повинне бути чітким, міцним і не змиватись. Цифри і літери маркування повинні бути висотою 5-20 мм і шириною 3-12 мм. На ярликах, прутках розміром перерізу меншу ніж 60 мм, стрічках шириною менше 50 мм розміри цифр і букв маркування повинні бути висотою 4 мм і шириною 2 мм. При маркуванні фарбою допускається висоту цифр і букв збільшувати до 100 мм і ширину - до 70 мм. Глибину маркування (таврування) металопродукції встановлюють за погодженням виробника і споживача.

На вимогу споживача, металопродукцію додатково маркують на відстані не менше 300-500 мм від торця пачки металопрокату зі спокійної сталі поздовжньою смугою, а з напівспокійної - поперечною смугою кольору марки сталі. Довжина смуги 100-150 мм.

Після визначення об'єкта маркування, інформації що наноситься, складання технічного завдання або створення макету для маркування, фахівець технічного відділу, будь то технічний директор, інженер, фахівець з постачання, закупівель або інша уповноважена особа, потрапляє у вир пропозицій на вибір обладнання.

 

Як визначити яке обладнання Вам потрібно? Тестуйте!

Проконсультуйтеся або надішліть зразки фахівцям. Пояснимо, кожне обладнання має різні технічні характеристики, глибину маркування або пропалювання. Фахівцю потрібно розуміти, з якого матеріалу або металу виготовлено Ваш виріб, після чого, керуючись знаннями про обладнання і 20-річним досвідом роботи з підприємствами, ми здійснюємо підготовку макету або набору буквено-цифрової інформації для Вашої деталі.

Після відправки зразків, тестування нанесення маркування, наш менеджер повідомляє Вас про результати та про підбір обладнання, що відповідає завданню.

Яке обладнання ми використовуємо?

Маркування може здійснюватися такими видами обладнання:

  1. Мікро-ударне обладнання Technifor XF
  2. Портативний мікро-ударний гравер Technifor ХM700
  3. Маркувальник ударно-точковий IMPACT
  4. Скрайбер
  5. Лазерний маркувальник

 

Коротко про кожне

 

микроударная маркировка 1. Мікро-ударне обладнання Technifor ХF (електро-магнітне або пневматичне) - призначене для     інтеграції в виробничі лінії і маркування нерухомих деталей.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

микро ударная маркировка технифор 2. Портативний мікро-ударний маркувальник Technifor XM700 - справжня знахідка при завданні переміщення працівника по складу. Повністю автономний пристрій, немає необхідності в підключенні ПК, будь-якого додаткового контрольного модуля, клавіатури або підключення до розетки, стійке і глибоке маркування. Зручне маркування на вертикальних поверхнях під нахилом.

 

 

 

 

 

 

 

 

микроточечная маркировка

 3. Маркувальник ударно-точковий IMPACT - призначений для маркування малих і середніх деталей. Доступний в чотирьох варіантах: пневматичному або електромагнітному з ручною віссю Z чи моторизованою віссю Z. Impact з моторизованою віссю Z має функцію I-Sense. Ця функція виявляє поверхню заготовки, автоматично регулює висоту осі Z і дозволяє виконувати багаторівневі операції маркування без втручання з боку оператора.

 

 

 

 

скрайбер  4. Скрайбер - призначений для глибокого маркування металевих деталей, листів, труб, VIN-коду.

 

 

 

 

 

 

 

файбер  5. Лазерний маркувальник по металу - може застосовуватись в оптоволоконній технології виконання, відповідне обладнання: Оптоволоконний лазерний маркувальник Linx FSL20, Technifor F20, Technifor Hybrid H6, Лазерна

станція Technifor LW1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відносно питань співробітництва або консультації по обладнанню, звертайтеся
по тел. (044) 400-08-99 або на e-mail: aronis@aronis.com.ua  

 

З повагою,

експерт з маркування Ароніс Кодінг-Системи

 

 

Отримати консультацію

Узнать цену